هتل ها و مراکز گردشگری

مرکز تماس ویژه هتل ها و مراکز گردشگری

مراکز تماس مبتنی بر شبکه، نسل جدید از PBX ها هستند که به دلیل تنوع خدمات و راحتی استفاده، بسیار مورد توجه قرار گرفته اند. امکاناتی از جمله عدم وابستگی به محل، خدمات صندوق صوتی، انتقال مکالمه، کنفرانس، منشی هوشمند، طرح تکریم ارباب رجوع، خدمات فکس بر روی شبکه، خدمات پیام متنی فوری، خدمات پست الکترونیک محلی، گزارش گیری متنوع از نحوه و میزان تماس ها در سامانه، امکان اتصال به سرویس دهندگان خارجی برای برقرای مکالمات خارجی از طریق اینترنت با هزینه ای اندک، ضبط خودکار مکالمات و ده ها امکان دیگر با رابط کاربری تحت وب میتواند تمامی نیازهای تلفنی یک مجموعه کوچک، متوسط و بزرگ را پوشش دهد.

این مرکز تماس با امکانات خاص جهت استفاده در هتل ها، جایگزین مناسبی برای انواع گران قیمتی از مراکز تلفن هتلی چون Siemens, NEC , Mitel ,Nortel می باشد. به علاوه این مرکز تماس توانایی استفاده از تلفن های موجود آنالوگ و شبکه تلفن نصب شده در هتل را داراست دین ترتیب نیازی به تهیه IPPhone برای اتاق ها وجود ندارد. به عبارت دیگر شما با کمترین هزینه مرکز تماسی با قابلیت های پیشرفته تلفنی به همراه پشتیبانی از امکانات هتلی با امکان کاهش هزینه های قبوض تلفن در اختیار خواهید داشت. علاوه براین مزایا راه اندازی، استفاده و نگهداری این سامانه بسیار آسان است.

ماژول مدیریت هتل پیشرفته

این ماژول با نصب بروی مرکز تماس آن را تبدیل به مرکز تماس مختص هتل ها با تمامی امکانات لازم میکند. این ماژول با پنل وب گرافیکی و قابل دسترسی از تمامی نقاط شبکه هتل امکان مدیریت، نظارت، دریافت گزارشات از ارتباطات هتل را در اختیار میگذارد.

کاهش هزینه ها بوسیله سیستم های IPPBX

سوئیچ به سیستم های تلفنی بر بستر VOIP باعث حل مشکل قبوض تلفن هتل می شود. مرکز تماس یک سیستم مدرن تلفنی بر اساس VOIP با امکان مدیریت  و استفاده آسان و تاثیر گذار بر هزینه ها می باشد. می توان با ایجاد تنظیماتی، هزینه تماس های بین المللی را به میزان چشمگیری کاهش داد. برای مثال سامانه به صورت هوشمند، تماس های بین المللی را به سرویس دهندگان تلفن اینترنتی هدایت می کند که هزینه کمتری داشته باشد.

مدیریت آسان کاربران

در این سرویس، فعال سازی و یا غیر فعال نمودن داخلی اتاق ها و یا ایجاد محدودیت در دسترسی آنها به خطوط با سادگی امکان پذیر است. برای نمونه امکان تعریف شماره گیری بین المللی برای میهمانی خاص، امکان تعریف نرخ ها و سرویس های متنوع برای هر مشتری، ایجاد محدودیت زمانی در تماس و ایجاد تنظیمات دلخواه دیگر، از قابلیت های این سرویس می باشد.

یکپارچگی با نرم افزار مدیریت هتل

نرم افزار مدیریت هتل به عنوان ابزار کنترلی، نقش کلیدی در مدیریت و طبقه بندی اطلاعات هتل دارد، مرکز تماس و نرم افزار مدیریت هتل با استفاده از مجموعه ای کامل از سرویس های نرم افزاری توانایی برقرای ارتباط با یکدیگر و پیاده سازی خدماتی متنوعی بدون نیاز به دسترسی با پانل های متنوع و در محیطی کاملا یکپارچه را دارا می باشند.

برخی از سرویس های قابل ارائه :

 • دریافت ریز مکالمات تلفنی هر اتاق با قابلیت تعیین تاریخ و ساعتی خاص در نرم افزار مدیریت هتل
 • تعریف و فعال سازی داخلی هر اتاق در نرم افزار مدیریت هتل
 • تعریف دسترسی و نرخ مکالمات برای هر اتاق در نرم افزار مدیریت هتل
 • انتقال شماره داخلی یک اتاق به اتاق دیگر در نرم افزار مدیریت هتل
 • ارائه وضعیت جاری داخلی ها شامل آزاد بودن، اشغالی، فعال یا غیر فعال بودن داخلی اتاق ها
 • تقاضای برقرای سرویس فکس برای اتاقی خاص
 • تقاضای اختصاص خط شهری مستقیم برای اتاقی خاص
 • درخواست صورت حساب از طریق تلفن : میهمان هتل با شماره گیری سرویس صورت حساب ، از میزان صورت حساب خود به صورت صوتی آگاه می شود
 • ارائه منوی سرویس های هتل به همراه قیمت به صورت صوتی

مزایای کلیدی

  1. کاهش هزینه های خطوط تلفن
  2. قابلیت استفاده از کابل کشی های جاری
  3. یکپارچگی با نرم افزار مدیریت هتل
  4. نمایش نام میهمان در برقراری تماس با پذیرش و سایر قسمت های خدماتی
  5. نمایش پیام های متنوع برای میهمان مانند خوش آمدگویی، اطلاع رسانی بروی صفحه نمایش تلفن اتاق
  6. سرویس های Wakeup و Reminder
  7. درخواست Check-in و Check-out از طریق تلفن
  8. درخواست لطفا مزاحم نشوید/Do Not Disturb (درخواست نظافت اتاق)
  9. پانل وب جهت مدیریت و دریافت گزارشات برای کارمندان هتل
  10. ارائه گزارش مصرف هر اتاق به همراه ریز مکالمات
  11. تعیین نرخ مکالمه برای مقاصد مختلف
  12. بین ۲۰ اتاق تا هزاران اتاق و استفاده کننده
  13. امکان تعویض و انتقال داخلی یکی اتاق به اتاق دیگر (Room Shifting)

چه سرویس هایی میتوانید به میهمانان خود ارائه دهید:

همواره در هر کسب و کاری خدماتی وجود دارد که باعث تمایز ارائه کنندگان آن با سایر رقبا می گردد، خدمات ارتباطی مناسب برای میهمانان و ایتفاده کنندگان تجاری که نیاز به در دسترس بودن و انجام امور روزمره خود مانند دفتر کاری مجازی را دارند یکی از این نوع سرویس ها است.

 • کنفرانس تلفنی

ایجاد کنفرانس تلفنی به درخواست میهمانان

 • خطوط تلفن مستقیم شهری

یکی از قابلیت های مرکز تماس در اختیار گزاردن خطوط تلفن هتل به صورت اختصاصی به هریک از میهمانان میباسد، بدین ترتیب تمام تماس های داخلی مورد نظر از طریق این خط به طور مستقیم برقرار می شود.

 • فکس به ایمیل و ایمیل به فکس

سوریس فکس یکی از سرویس های پرکاربرد مورد استفاده می باشد. با استفاده از سرویس فکس میهمانان هتل قادر به ارسال و دریافت فکس بروی شماره اختصاصی خود بدون نیاز به هر گونه سخت افزار اضافی کی باشیند و فکس های دریافتی به ایمیل میهمانان ارسال میگردد.

 • پروفایل میهمانان

از طریق این امکان اطلاعات میهمانان مانند داخی، تلفن  مستقیم، فکس در نرم افزار مدیریت هتل ثبت شده و در مراجعات بعدی قابل استفاده میباشد.

 • دسترسی به خطوط بین هتل های مجموعه

یکپارجگی سرویس بین هتل مجموعه باعث می شود میهمانان در هر کی از هتل ها امکان در اختیار داشتن داخلی و شماره تلفن های خود را داشته باشند.

 • صندوق صوتی اختصاصی برای هر اتاق

با این سرویس، کلیه اتاق های هتل دارای ثندوق صوتی اختصاصی بوده و تماس های او در صورت در دسترس نبودن در این صندوق به صورت فایل صوتی ذخیره شده و به صورت فایل صوتی به آدرس پست الکترونیک او ارسال می گردد. ضمناً کاربر میتواند در هر لحظه با استفاده از رمز خود به صندوق پستی متصل شده و پیغام ها را گوش کند.

به علاوه قابلیت هایی که مرکز تماس به همراه ماژول مدیریت هتل ارائه می کند با نصب ماژول های متنوعی مانند ” صدای مشتری ” و ” رزرو و اطلاع رسانی ” مرکز تماس هتل تبدیل به بستری پویا برای تمامی سرویس های داخل و خارجی هتل خواهد شد که در نهایت به رضایت بیش از پیش مشتریان می انجامد.

دیدگاهتان را بنویسید